...
zima w Oslo

Zima w Oslo – galeria styczniowych zdjęć

Sylwia

Z roku na rok mroźnych, pełnych śniegu, białych dni w Oslo coraz mniej. Według naukowców z norweskiego Instytutu Meteorologicznego w przyszłości zimowych dni będzie z roku na rok ubywać. Tym bardziej każdy moment, w którym można poczuć biały puch w rękach, cieszy podwójnie.

Szanse na śnieg w Oslo zaczynają się od drugiej połowy października, aczkolwiek w ostatnich latach przyozdabiał stolicę Norwegii dopiero po Nowym Roku. Miłośnicy śniegu mogą za to pojechać kawałek wyżej, dalej, by i w stolicy Norwegii poczuć zimę. I to taką z prawdziwego zdarzenia. To w okolicach stoków narciarskich śnieg pojawia się najszybciej i utrzymuje się najdłużej. Poniżej kilka zdjęć z pewnego styczniowego dnia, kiedy to siarczysty mróz szczypał policzki, a wełniane ciepłe ubrania okazały się niezbędne. Zobaczcie, jak pięknie wygląda zimowy las tuż obok skoczni Holmenkollen!

Zima w Oslo
zima w Oslo
Oslo śnieg
zimowe Oslo

Największymi zimowymi atrakcjami stolicy Norwegii (o ile dopisze śnieg) są na pewno narty. Zarówno stoków narciarskich, jak i miejsc, w których można do woli szaleć na biegówkach, nie brakuje. Popularny jest również tor saneczkowy, na którym można osiągnąć naprawdę zawrotne prędkości (kask to konieczność). W marcu odbywają się za to przyciągające prawdziwe tłumy mistrzostwa w skokach narciarskich na Holmenkollen. Na widowni co roku zasiada tysiące osób z biało-czerwonymi flagami w rękach.

Na nartach w Norwegii jeździ niemal każdy. Od najmłodszych, którzy dopiero próbują swoich sił, po osoby w podeszłym wieku, które na nartach po latach praktyki, dosłownie wymiatają!

Pamiętaj, aby wybierając się w Oslo, zarezerwować nocleg z dużym wyprzedzeniem. Najlepsze noclegi znikają błyskawicznie. Zarezerwuj już teraz:Booking.com

sanki Oslo
zimowy las
stolica Norwegii zima
ognisko zima
zaśnieżone drzewa
zima w Oslo
zima Oslo
zaśnieżone drzewa

Oglądając, jak wygląda na zdjęciach zima w Oslo, ciężko uwierzyć, że to wciąż stolica Norwegii. Właśnie to jest dla mnie największą zaletą tego miasta – w kilka chwil można dojechać do lasu, popłynąć na wyspę, czy wybrać się na narty w zimie. Każdy, kto ma dość zgiełku, może wsiąść w metro lub autobus i po paru minutach odwiedzić miejsca, w których bez problemu można zapomnieć o miejskim życiu. To miasto otoczone spokojnymi, malowniczymi okolicami, pełnymi ciekawych zakamarków i przyjemnych długich szlaków.

Co zobaczyć zimą w Oslo? Przewodnik po Oslo.

Chcesz dowiedzieć się więcej się więcej o Oslo i poznać najciekawsze miejsca w mieście? Koniecznie kup mój przewodnik po Oslo i okolicach. Znajdziesz w nim m.in. gotowy weekendowy plan zwiedzania, najciekawsze miejsca w mieście, mnóstwo informacji praktycznych, wiele ciekawych miejsc w bliższych i dalszych okolicach, gotowy plan na weekendową wycieczkę poza Oslo i wiele, wiele więcej. Polecam, to kompendium wiedzy, dla każdego odwiedzającego stolicę Norwegii.

Trzymajcie się ciepło Moi Drodzy!

Oslo
zima w Oslo
Udostępnij artykuł
Autor: Sylwia
Obserwuj:
Od kilku lat mieszkam w Norwegii, a każdą wolną chwilę spędzam na podróżowaniu dookoła Krainy Fiordów. Na tej stronie opowiadam o moich podróżach i życiu w Norwegii. Zabieram Cię na wycieczkę nad fiordy, w niesamowite góry, pod olbrzymie wodospady i do klimatycznych norweskich miasteczek. Miłego zwiedzania!
3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *