...
wodospad Rjukandefossen

Wodospad Rjukandefossen w Hemsedal

Sylwia

Hemsedal to zimowa stolica tej części Norwegii. Gdy tylko zrobi się chłodniej, spadnie śnieg lub stoki zostaną ośnieżone, małe miasteczko budzi się do życia i przyciąga naprawdę dużo osób z różnych części kraju. W lecie również jest tutaj co robić, bo po tych okolicach prowadzi wiele przyjemnych szlaków, mam wrażenie czasami trochę niedocenianych. Jest tutaj również bardzo ładny wodospad, do którego prowadzi prosta i krótka ścieżka przez las.

wodospad Rjukandefossen

Wodospad Rjukandefossen

Jadąc drogą numer 52 z Hemsedal w kierunku Lærdal, po kilku minutach jazdy o wodospadzie daje znać tablica informacyjna przy drodze. Trudno jej nie zauważyć, więc trafienie w to miejsce nie powinno być problemem. Za zjazdem znajduje się mały, darmowy parking. Od tego miejsca dzieli nas chwila spaceru przez las i już jesteśmy. Wodospad Rjukandefossen ma tylko 15 metrów wysokości, ale  mimo niewielkich rozmiarów wygląda naprawdę pięknie. Zwłaszcza w okresie dość deszczowym lub w czasie roztopów.

wodospad Rjukandefossen
wodospad Rjukandefossen

Sporą atrakcją tego miejsca jest możliwość przejazdu tyrolką tuż nad wodospadem. W ciepłe dni wiele osób patrząc na wodospad może wpaść na pomysł kąpieli. Jest to zabronione, więc dla własnego bezpieczeństwa nie ryzykujcie. Zimą za to osoby lubiące adrenalinę mogą wziąć udział we wspinaczce po zamarzniętym wodospadzie.

Kilka kroków za wodospadem znajduje się drewniany mostek. Po przejściu możemy ruszyć w dalszą drogę i spojrzeć na wodospad Rjukandefossen z jeszcze innej strony.

Szukasz ciekawych miejsc w tej części Norwegii? Zobacz koniecznie mój przewodnik po Norwegii pełen świetnych miejsc również w tych okolicach.

przewodnik po Norwegii
wodospad Rjukandefossen

Stojąc na mostku nad rzeką Hemsila, możemy obejrzeć ciekawie wyglądające formacje skalne w korycie rzeki. To również świetny punkt widokowy. Z jednej strony wodospad, z drugiej piękne góry.

Hemsedal góry
Hemsedal okolice

Jadąc w to miejsce, miejcie oczy szeroko otwarte. Niedaleko, tuż przy drodze, znajduje się ta niezwykle fotogeniczna chatka. Patrząc na nią, nie sposób nie pomyśleć o tym, jak wyglądałby świat po kilku latach bez ludzi.

dom w Hemsedal

Wybierając się w przejażdżkę po Norwegii, koniecznie zróbcie sobie małą przerwę nad tym urokliwym wodospadem. Jeśli w Hemsedal zamierzacie zostać dłużej, również nie pomijajcie tego miejsca w swoim planie zwiedzania. Nie tylko wysokie wodospady należą do pięknych!

Ps. A stąd już tylko godzina drogi do przepięknych okolic Lærdal. >>>

Moje treści okazały się dla Ciebie ciekawe, pomocne? Kliknij i postaw mi wirtualną kawę. Dzięki temu wspierasz moją pracę na Kierunek Norwegia.

wodospad Hemsedal
Udostępnij artykuł
Autor: Sylwia
Obserwuj:
Od kilku lat mieszkam w Norwegii, a każdą wolną chwilę spędzam na podróżowaniu dookoła Krainy Fiordów. Na tej stronie opowiadam o moich podróżach i życiu w Norwegii. Zabieram Cię na wycieczkę nad fiordy, w niesamowite góry, pod olbrzymie wodospady i do klimatycznych norweskich miasteczek. Miłego zwiedzania!
1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *