...
zachód Norwegii

Vestkapp – zachodnie wybrzeże Norwegii

Sylwia

Zachodnie wybrzeże Norwegii obfituje w niezliczone ilości zapierających dech w piersiach punktów widokowych. Na zachodzie woda łączy się z lądem, tworząc spektakularne miejsca, plaże, formacje skalne. Jednym z takich punktów widokowych jest Vestkapp, jedno z najbardziej wysuniętych na zachód miejsc w Norwegii.

blog o Norwegii

Zachód Norwegii

Vestkapp reklamuje się jako punkt najbardziej wysunięty na zachód Norwegii. Jak z większością tego typu miejsc jest to zabieg czysto marketingowy, mający na celu przyciągnięcie turystów. Tak jest również w przypadku najbardziej popularnego punktu w Norwegii, czyli znajdującego się na północy Nordkapp. W rzeczywistości najbardziej wysuniętym na zachód lądowej części Norwegii miejscem (wg wielu źródeł) jest Vardetangen w Hordaland.

zachód Norwegii

Vestkapp – zachodnie wybrzeże Norwegii

Trasa na Vestkapp jest niezwykle malownicza. Okolice bogate są w bardzo ciekawe i urokliwe szlaki trekkingowe oraz przepiękne lazurowe plaże, które bywają częstym wyborem surferów. Krajobrazy niezwykłe i na zwiedzanie najbliższej okolicy warto poświęcić sporo czasu, nawet kilka dni. Na pewno będzie, co robić i co zwiedzać.

przewodnik po Norwegii
Veskapp
zachodnia Norwegia
norweskie wybrzeże
kampery w Norwegii

Płaskowyż Kjerringa, na którym znajduje się Vestkapp, leży na wysokości 496 m n.p.m. Słynie z bardzo specyficznej pogody, która zmienia się dosłownie z minuty na minutę. Wysokie klify i okoliczne góry często spowite są bardzo gęstą mgłą, co jest zasługą charakterystycznego ukształtowania terenu. Zazwyczaj wieje tutaj bardzo mocno, co dodatkowo dodaje temu miejscu niepowtarzalnego klimatu.

Vestkapp
wybrzeże norweskie
Vestkapp
wody na norweskim wybrzeżu
Vestkapp
zachodnie góry Norwegia
Vestkapp

Na szczycie Vestkapp znajduje się stacja meteorologiczna. To bardzo ładne okolice, na zwiedzenie ich warto przeznaczyć więcej niż jeden dzień.

stacja meteorologiczna norwegia

Zwiedzający to miejsce mogą odwiedzić również restaurację znajdującą się na szczycie. Warto sprawdzić wcześniej godziny i dni otwarcia. W okolicy są również dwa duże parkingi.

Mających ochotę na wizytę na innym krańcu Norwegii, zapraszam na południe, do magicznej latarni Lindesnes. >>>

Moje treści okazały się dla Ciebie pomocne, ciekawe? Kliknij i postaw mi wirtualną kawę. Dzięki temu wspierasz moją pracę na Kierunek Norwegia. Dziękuję!

Vestkapp
Udostępnij artykuł
Autor: Sylwia
Obserwuj:
Od kilku lat mieszkam w Norwegii, a każdą wolną chwilę spędzam na podróżowaniu dookoła Krainy Fiordów. Na tej stronie opowiadam o moich podróżach i życiu w Norwegii. Zabieram Cię na wycieczkę nad fiordy, w niesamowite góry, pod olbrzymie wodospady i do klimatycznych norweskich miasteczek. Miłego zwiedzania!
Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *