...
Trollpikken

Trollpikken – norweski Penis Trolla

Sylwia

Trollpikken swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim kształtom, które kojarzą się wielu osobom z męskim przyrodzeniem. Nazwa miejsca w języku polskim oznacza dosłownie Penis Trolla. Czy faktycznie ten kawałek skały wygląda jak penis, czy to po prostu dobry marketing? Oceńcie sami.

Trollpikken

Szlak na Trollpikken

Trollpikken znajduje się na południu Norwegii, w Eigersund, około 80 km od Stavanger. Wycieczka na Trollpikken zaczyna się od małego, płatnego parkingu, który niestety nie ma w bliskiej okolicy alternatywy (w maju 2020 cena za pozostawienie auta wynosiła 100 nok).

Trasa do charakterystycznego kamienia jest łatwa i przyjemna, to po prostu 2 km spacer po drodze, następnie po lekko górzystych okolicach i skałach. Dojście do Trollpikken zajmuje około pół godziny, droga w dwie strony, łącznie ze zdjęciami i przystankiem na herbatę, zajmie maksymalnie 1,5h godziny.

szlaki na południu Norwegii

Trollpikken na żywo nie jest zbyt dużą skałą. Oglądając przed wycieczką zdjęcia w internecie, można się na żywo trochę rozczarować. Myślę, że wiele osób przeszłoby obok tej skały obojętnie, gdyby nie znali jej historii.

Czy z nazwą tego miejsca wiąże się jakieś szczególne wydarzenie? Nie, po prostu jeden z wędrowców nazwał tak to miejsce i szybko zyskało popularność w Norwegii.

Dookoła Penisa Trolla rozciąga się kamienny krajobraz, bardzo przypominający ten w okolicach Kjerag.

Trollpikken
Trollpikken penis trolla
okolice penisa trolla
okolice Penis Trolla

Historia Trollpikken

W 2017 roku na turystów odwiedzających Trollpikken czekała niemiła niespodzianka. W nocy z 23/24 czerwca ktoś za pomocą wiertła, młota i klinów przeciął skałę, a słynny głaz wylądował na ziemi. Niebywały akt wandalizmu zyskał rozgłos w mediach na całym świecie.

Po dużym szoku, jakie wywołało zniszczenie tego miejsca, lokalne władze szybko zdecydowały o renowacji największej okolicznej atrakcji. Swoją cegiełkę dołożyli również mieszkańcy okolic. Już 6 lipca przymocowano 12 tonową skałę na swoje miejsce. Ślady łączenia na Trollpikken przypominają o działaniach wandali sprzed kilku lat, które przyniosło temu miejscu jeszcze większą sławę, absolutnie na całym świecie.

Szukasz ciekawych miejsc w tej części Norwegii? Zobacz koniecznie mój przewodnik po Norwegii pełen świetnych miejsc również w tych okolicach.

przewodnik po Norwegii

Większość odwiedzających tę geologiczną ciekawostkę robi sobie pamiątkowe zdjęcie, z dużą skałą pomiędzy nogami. Fotografie w mediach społecznościowych cieszą się olbrzymią popularnością.

No i jak, czekam na Wasze opinie. Czy wg Was Trollpikken rzeczywiście przypomina penisa?

Moje treści okazały się dla Ciebie pomocne? Kliknij i postaw mi wirtualną kawę. Dzięki temu wspierasz moją pracę na Kierunek Norwegia.

Trollpikken
Udostępnij artykuł
Autor: Sylwia
Obserwuj:
Od kilku lat mieszkam w Norwegii, a każdą wolną chwilę spędzam na podróżowaniu dookoła Krainy Fiordów. Na tej stronie opowiadam o moich podróżach i życiu w Norwegii. Zabieram Cię na wycieczkę nad fiordy, w niesamowite góry, pod olbrzymie wodospady i do klimatycznych norweskich miasteczek. Miłego zwiedzania!
9 komentarzy
 • ? musiał ktoś byc nieźle zdesperowany , zakompleksiony albo zazdrosny żeby uwalić taki piękny okaz penisa?
  Myślę, że zrobiły to jakieś trole…… internetowe, którym wirtualnie odreagowywać już nie wystarczało. Siemka!

 • Trolle mają język, prącie i pewnie coś jeszcze będące skojarzeniem odzwierciedlonym w skale.
  Co natomiast skamieniałego w Norwegii ma żeński odpowiednik trolla czyli HULDRA ??? Coś co jest atrakcją turystyczną? Pokazała coś ciekawego 🙂
  Patrząc na zdjęcia skały Trollpikken w pewnych ujęciach ewidentnie żółwia się dopatruję.

 • „Trollpikken na żywo nie jest zbyt dużą skałą”

  Kobiety zwykle tak mają.Nasluchają się opowieści i póżniej w konfrontacji vis-à-vis wszystko mniejsze jest. Nawet jak mniejsze ma być urokliwsze, to i tak w momencie zobaczenia – jakieś małe.

  *wszelkie skojarzenia dopuszczalne ;)))))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *