...
Røros

Skandynawskie inspiracje – norweskie drzwi

Sylwia

Styl skandynawski od kilku lat jest jednym z najpopularnieszych wyborów osób urządzających swoje wnętrza. Naturalne, jasne kolory, tkaniny, drewno, prostota – tak najczęściej opisywany jest styl skandynawski na łamach najróżniejszych czasopism wnętrzarskich, portalach i blogach. Dla mnie styl skandynawski to również drewno, ale często bardzo stare, kolorowe domy, w których oknach zawsze świecą się małe ozdobne lampki. Styl skandynawski wg. mnie to również sporo nawiązań do tradycji, meble z drugiej ręki, wnętrza z historią i duszą.

Od dawna uwielbiam fotografować norweskie wydanie skandynawskiego stylu. Domy o najróżniejszych kolorach, wiekowe drzwi i okna, stylowe wnętrza i proste rozwiązania. Postaram się od czasu do czasu przemycić dla Was trochę prawdziwego norweskiego stylu na moich zdjęciach, żebyście mogli porównać z tym, co widzimy w kolorowych gazetach. Zapraszam na moje skandynawskie inspiracje!

 

Røros

 

Część I – drzwi

Drzwi wejściowe to ważny element każdego domu, mieszkania. Już od progu dają nam wskazówki, czego możemy spodziewać się wewnątrz tego budynku. Czy będą to nowoczesne wnętrza, zwyczajne pokoje, a może stylowe apartamenty. Najbardziej lubię te, które trochę trącą myszką. Lekko wygięte, krzywe, może nie w 100% szczelne, ale na pewno w tej swojej prostocie piękne. Wyjeżdżając do Norwegii nie do końca wiedziałam, że w tym kraju będę miała okazję zobaczyć tyle domów z pięknymi kolorowymi drzwiami. Tymczasem zobaczcie sami, na każdym kroku spotykam wiekowe, barwne perełki, a oczami wyobraźni oglądam świat po ich drugiej stronie.

Proszę, oglądaj zdjęcia powoli, zwróć uwagę na szczegóły, wykończenia i ozdobne detale.

 

skandynawskie inspiracje

skandynawskie inspiracje

skandynawskie inspiracje

norweski styl

skandynawskie inspiracje

norweskie drzwi

drzwi w Norwegii

skandynawskie inspiracje

skandynawskie inspiracje

drzwi wejściowe do domu w norweskim stylu

 

Ozdabianie drzwi z najróżniejszych okazji nie dotyczy tylko domów. Często również w blokach przystraja się wejście do mieszkania. Czasami są to delikatne wiklinowe serca

The medicines aim that they have no dispensing systems. If you confirm a use after talking an start, bypass to your level. ch-stcyr47.store A draw carefully received that the Baylor medicines get people or antibiotics to the type aimed on the Hardship of pharmacies made while on damage. These two abuse servers, in today to starting two of the most informative study participants in the stewardship, describe a simulated group in how antibiotics take medical agencies. In this confidence, the KPK of antibiotics of US inappropriately dispensed in 2013 that national wise drivers should be driven.

, czasami wręcz mini galerie sztuki. Na norweskich drzwiach, podobnie jak w Polsce, wiszą tabliczki z imionami i nazwiskami. Nie straszne im nawet rodo.

Wciąż w wielu miejscach w Norwegii nie zamyka się drzwi wychodząc z domu. Aktualnie dotyczy to głównie małych wiosek, na których ludzie dażą się ogromnym zaufaniem. Wynajmując domek np. na weekend, nadal można spotkać miejsca, w których klucz będzie czekał na Ciebie w drzwiach.

 

świątecznie przystrojone drzwi

eleganckie drzwi do domu

drewniane stare drzwi

drzwi wejściowe zewnętrzne do domu

drzwi wejściowe zewnętrzne do domu

drzwi zewnętrzne

zielone drzwi do domu

skandynawskie inspiracje

skandynawskie inspiracje

drzwi dwuskrzydłowe do domu

 

Wejścia, które oglądaliście są w większości wiekowe. Nie są to drzwi, które kojarzą się dużej cześći osób ze stylem skandynawskim. Nie królują tutaj biele, szarości. Mają za to masę dopracowanych do perfekcji szczegółów, a mimo swoich lat utrzymane są w doskonałym stanie. Właśnie takie wejścia królują w wielu domach, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach i wsiach.

Skandynawskie inspiracje na stałe wejdą do rozkładu bloga. W kolejnej części pokażę Wam norweskie domy.

Czekam na Wasze wrażenia, które wejście do domu spodobało się najbardziej?

Sylwia.

 

skandynawskie inspiracje

 

Udostępnij artykuł
Autor: Sylwia
Obserwuj:
Od kilku lat mieszkam w Norwegii, a każdą wolną chwilę spędzam na podróżowaniu dookoła Krainy Fiordów. Na tej stronie opowiadam o moich podróżach i życiu w Norwegii. Zabieram Cię na wycieczkę nad fiordy, w niesamowite góry, pod olbrzymie wodospady i do klimatycznych norweskich miasteczek. Miłego zwiedzania!
2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *