...
Rasy psów zakazane w Norwegii

Rasy psów zakazane w Norwegii

Sylwia

Nie każda rasa psów jest w Norwegii legalna. Przed podróżą lub przeprowadzką do Norwegii koniecznie sprawdź, czy Twój czworonożny pupil jest w Norwegii mile widziany. Aktualnie posiadanie psów aż sześciu różnych jest nad fiordami niedozwolone. Zakaz dotyczy ras, które są w tym kraju uważane za niebezpieczne, a psy mogą być potencjalnie bardzo agresywne, nieustępliwe, bardzo wytrzymałe, wykorzystywane do walk psów. Aktualne przepisy obowiązują od 2004 roku.

Rasy psów zakazane w Norwegii

Zakaz posiadania danych ras dotyczy również mieszanek, w których uczestniczy co najmniej jedna z tych ras (niezależnie od warunków mieszania). Typy psów, które są mieszanką psa i wilka, są również uważane za psy niebezpieczne. Oprócz zakazu posiadania psów podanych poniżej ras niedozwolone jest również rozmnażanie lub wprowadzanie psów, nasienia lub embrionów z tych ras.

Rasy zakazane w Norwegii to:

  • Pitbullterrier
  • Amerykański Staffordshire Terrier (amstaff)
  • Fila brasileiro (mastif brazylijski)
  • Toso inu (mastif japoński)
  • Dog argentyński
  • Wilczak czechosłowacki

Jakie są konsekwencje posiadania psa rasy zabronionej w Norwegii?

W razie wątpliwości, czy zwierzę jest psem rasy niedozwolonej policja i organy celne mogą zażądać od posiadacza psa udokumentowania rasy lub typu psa. Jeśli podczas przekraczania granicy nie zostaną przedstawione żadne dowody dotyczące rasy, pies jest uważany za psa zaliczanego do niebezpiecznych. W przypadku wątpliwości policja lub organy celne mogą niezwłocznie zająć się psem (również uśpić) lub nie zezwolić na przekroczenie granicy wraz z psem.

Moje treści okazały się dla Ciebie pomocne? Kliknij i postaw mi wirtualną kawę. Dzięki temu wspierasz moją pracę na Kierunek Norwegia. Dziękuję!

Podróż do Norwegii
Udostępnij artykuł
Autor: Sylwia
Obserwuj:
Od kilku lat mieszkam w Norwegii, a każdą wolną chwilę spędzam na podróżowaniu dookoła Krainy Fiordów. Na tej stronie opowiadam o moich podróżach i życiu w Norwegii. Zabieram Cię na wycieczkę nad fiordy, w niesamowite góry, pod olbrzymie wodospady i do klimatycznych norweskich miasteczek. Miłego zwiedzania!
Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *