...
Punkt widokowy Rampestreken

Punkt widokowy Rampestreken i Åndalsnes

Sylwia

Najbardziej lubię takie punkty widokowe do których, żeby się dostać, trzeba włożyć chociaż trochę wysiłku. Wtedy każdy krok na platformie widokowej i krajobrazy dookoła smakują jeszcze lepiej. Punkt widokowy Rampestreken znajduje się Åndalsnes i właśnie, aby popodziwiać okoliczne widoczki, trzeba najpierw trochę się zmęczyć. Ale warto, oj warto!

Punkt widokowy Rampestreken

Punkt widokowy Rampestreken

Droga na Rampestreken rozpoczyna się prawie że w centrum miasta Åndalsnes. Tuż obok wejścia na szlak znajduje się spory, ale płatny parking. Jeżeli pokrążycie po okolicy, powinniście znaleźć inne, darmowe miejsca do parkowania.

Początek trasy to metalowy podjazd, który umożliwia wejście na pobliski punkt widokowy Nebba również osobom na wózku. Podjazd jest dość stromy, a w deszczowe dni trzeba uważać, aby się nie poślizgnąć. Szlak na Rampestreken to 2 kilometry pod górkę, spacer zajmuje około 3 godzin z przerwą na górze. Trasa niby krótka, ale trzeba mieć na nogach buty trekkingowe, a przewyższenie jest spore.

Dużo osób wybiera się w to miejsce nieprzygotowane, zachęcone krótkim dystansem. To niby tylko 2 kilometry, ale po górach, więc wyjście w klapkach to nie jest dobry pomysł.

Rampestreken Norwegia

Ostatnia część trasy to wędrówka po schodach. Tuż przed wejściem na rampę znajduje się miejsce, w ktorym możecie uzupełnić zapasy wody pitnej. Swoją drogą bardzo pysznej. Punkt widokowy Rampestreken jest jedną z fajniejszych konstrukcji tego typu w Norwegii. Znajduje się na wysokości 537  m n.p.m. Wokół widoki są naprawdę piękne, a gdy spojrzymy w dół nie widzimy pod naszymi nogami nic, oprócz lasu. Dobre miejsce, żeby sprawdzić naszą odwagę.

podróż do Norwegii
punkt widokowy Rampestreken
Rampestreken
punkt widokowy Rampestreken

Widoki bezcenne:

punkt widokowy Rampestreken
góry Åndalsnes
Punkt widokowy Rampestreken
Åndalsnes atrakcje
Åndalsnes góry
blog o życiu w Norwegii

To miejsce można zdobyć również na inny sposób. Tuż obok starego tunelu zaczyna się Via Ferrata. Sprzęt możecie wypożyczyć w Åndalsnes. Oczywiście istnieje możliwość zdobycia tego szlaku razem z wykwalifikowanym przewodnikiem.

Szukasz ciekawych miejsc w tej części Norwegii? Zobacz koniecznie mój przewodnik po Norwegii pełen świetnych miejsc również w tych okolicach.

przewodnik po Norwegii
Åndalsnes
Punkt widokowy Rampestreken
Udostępnij artykuł
Autor: Sylwia
Obserwuj:
Od kilku lat mieszkam w Norwegii, a każdą wolną chwilę spędzam na podróżowaniu dookoła Krainy Fiordów. Na tej stronie opowiadam o moich podróżach i życiu w Norwegii. Zabieram Cię na wycieczkę nad fiordy, w niesamowite góry, pod olbrzymie wodospady i do klimatycznych norweskich miasteczek. Miłego zwiedzania!
3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *