...
Narty w Norwegii

Narty w Norwegii – Kvitfjell w Oppland

Sylwia

Sezon narciarski w pełni! Amatorzy białego szaleństwa wyszukują nowe trasy z nadzieją na dobre warunki i jeszcze lepszą zabawę. Wyjazd na narty do Norwegii to marzenie wielu osób, ale gdzie warto się wybrać, aby marzenie nie zamieniło się w  spore rozczarowanie?

W grudniu przypadkiem (jak zwykle) trafiłam na godne polecenia miejsce – resort narciarski Kvitfjell w Fåvang. Miałam duże szczęście – trafiłam na siarczyste mrozy (-20), które przykryły całą okolicę magicznym szronem. Uwielbiam takie surowe klimaty, więc mimo zimna, ruszyłam z aparatem, żeby pokazać Wam piękną okolicę.

Kvitfjell
Narty w Norwegii
Kvitfjell
Narty w Norwegii

 

Jak dojechać do Kvitfjell?

Kvitfjell jest położone w Oppland około 220 km od Oslo, czas podróży zajmuje średnio około 3,5 godziny. Leży 30 minut drogi na północ od Lilehammer.

Ośrodek znajduje się na szczycie góry, trasa zimą nie należy do najłatwiejszych. Na pewno warto zdjąć nogę z gazu i rozważnie podejść do tematu. Do Kvitfjell zawitałam w grudniu, droga była co prawda odśnieżona i miejscami posypana żwirem, ale i tak parę razy zwątpiłam, czy aby na pewno dobrym pomysłem jest jechać dalej. Trasa była śliska i momentami stroma. Reasumując samochód bez napędu 4×4 dał radę, ale tylko dzięki dobrym oponom.