...
miasto z Faceta na Święta

Miasteczko Røros w lecie – galeria zdjęć

Sylwia

Røros zyskało na popularności w 2019 roku po premierze hitowego serialu świątecznego Netflixa. „Miasto z Faceta” na Święta bardzo przypadło do gustu oglądającym perypetię bohaterów serialu. Kolorowe zabytkowe domki, przystrojone uliczki, a wszystko lekko przysypane śniegiem. Jak wygląda Røros w zimie oraz więcej na temat historii miasteczka można przeczytać w tym wpisie:

Tymczasem zapraszam na galerię zdjęć letniego Røros, które bez białego puchu wygląda zupełnie inaczej. Dopiero w lecie czuć i przede wszystkim widać, że ta nieduża miejscowość to faktycznie górnicze miasteczko.

miasto z Faceta na Święta
kopalnia Røros
Røros w lecie
zabytki Norwegia
miasto z Faceta na Święta
kopalnia Røros

Dawniej życie mieszkańców toczyło się wokół kopalni. Do dzisiaj możemy na własne oczy, z bliska, zobaczyć jej pozostałości, które zachowały się w bardzo dobrym stanie. Lekcja historii na żywo.

miasteczko górnicze
miasteczko górnicze
miasto z Faceta na Święta
Roros Norwegia

Jednym z najczęściej zadawanym przez moich obserwatorów pytaniem jest to, czy w tych domach ktoś mieszka. Tak, większość tych zabytkowych zabudowań jest zamieszkałych, część wynajmowanych również turystom.

Wybierasz się do Røros? Zarezerwuj wcześniej najlepszy nocleg (to mała miejscowość z małą liczbą noclegów). Ciekawe miejsca do zatrzymania się to:Booking.com

domki Norwegia
Roros serial
skandynawskie inspiracje
facet na swieta

Røros to nie jedyne miasto z „Faceta na Święta „. Część scen było kręconych również w stolicy Norwegii, Oslo.

Unesco Norwegia
miasto z Faceta na Święta
Roros serial
Røros w lecie
miasto z Faceta na Święta

Po obejrzeniu Røros w wersji letniej oraz zimowej (we wcześniejszym wpisie), czekam na Wasze wrażenia. Jaka pora roku przypadła Wam bardziej do gustu? Røros w zimie, czy lecie?

Filmiki z miasteczka do obejrzenia w wyróżnionej relacji „Røros” na moim Instagramie. >>>

Podróż do Norwegii
miasto z Faceta na Święta

Udostępnij artykuł
Autor: Sylwia
Obserwuj:
Od kilku lat mieszkam w Norwegii, a każdą wolną chwilę spędzam na podróżowaniu dookoła Krainy Fiordów. Na tej stronie opowiadam o moich podróżach i życiu w Norwegii. Zabieram Cię na wycieczkę nad fiordy, w niesamowite góry, pod olbrzymie wodospady i do klimatycznych norweskich miasteczek. Miłego zwiedzania!
2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *