...
Loppemarked

Loppemarked – norweski pchli targ. Warto odwiedzić!

Sylwia

Loppemarked od lat cieszą się nieprzerwaną popularnością wśród mieszkańców nie tylko Norwegii, ale i całej Skandynawii. To dla wielu osób okazja na fajne zakupy, ale równie czas spotkań okolicznych mieszkańców i okazja do zrobienia wspólnie czegoś dobrego. Na loppemarked wyczekuje co roku wiele osób, a w dniu otwarcia przed wejściem potrafią czekać prawdziwe tłumy.

Co to jest?

Loppemarked to po prostu i dosłownie norweski pchli targ. Organizowany jest zazwyczaj w szkołach, w weekend, a pieniądze ze sprzedaży często przeznaczane są na jakiś konkretny cel np. szkolną orkiestrę, organizację charytatywną lub inny szczytny cel. Na takich targach staroci można kupić niemal wszystko, są używane ubrania, meble, naczynia, biżuteria, książki, zabawki czy nawet narty i inne sprzęty do uwielbianych w Norwegii sportów zimowych.

Loppemarked organizowane są najczęściej jesienią i wiosną, odbywają się w weekendy. Tym, co przyciąga tłumy odwiedzających, są bardzo niskie ceny. Można upolować naprawdę fajne rzeczy, w bardzo korzystnych cenach. Nie jest to jedyny plus tego typu wydarzeń. Na takich pchlich targach można również upolować bardzo ciekawe, ładne rzeczy, których nie znajdzie się w sklepach. Przepiękne drewniane, często zabytkowe, meble, ręcznie malowane naczynia, niezwykłą biżuterię – do kupienia na loppemarked. W czasach ogromnego konsumpcjonizmu to również dobra okazja to tego, aby używanym przedmiotom dać drugie życie, zamiast kupować nowe. To wszystko sprawia, że loppemarked to duże wydarzenie wśród lokalnej społeczności. Bywa , że są osoby, które odwiedzają absolutnie każde targi staroci, które organizowane są w okolicy.

Jak znaleźć loppemarked w Twoim regionie? Po prostu wpisz w wyszukiwarce nazwę miasta lub gminy dodaj do tego słowo „loppemarked” i gotowe. Te wydarzenia są bardzo popularne i najczęściej informuje się o nich również w sieci.

Nieodłącznym elementem są punkty , w których sprzedawana jest czarna kawa, pyszne gofry oraz oczywiście uwielbiane parówki. Popularna jest również loteria z różnymi ciekawymi nagrodami. W organizacji takich pchlich targów biorą udział wolontariusze np. rodzice dzieci uczących się danej szkole, albo lokalni społecznicy.

Na loppemarked może przyjść każdy. Udanych zakupów!

Udostępnij artykuł
Autor: Sylwia
Obserwuj:
Od kilku lat mieszkam w Norwegii, a każdą wolną chwilę spędzam na podróżowaniu dookoła Krainy Fiordów. Na tej stronie opowiadam o moich podróżach i życiu w Norwegii. Zabieram Cię na wycieczkę nad fiordy, w niesamowite góry, pod olbrzymie wodospady i do klimatycznych norweskich miasteczek. Miłego zwiedzania!
Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *