...
Kiedy pojechać do Norwegii?

Kiedy pojechać do Norwegii? – 4 pory roku nad fiordami

Sylwia

Kiedy pojechać do Norwegii? Standardowa odpowiedź na to pytanie  –  zawsze! Patrząc jednak realistycznie, każda pora roku ma swoje plusy i minusy, a decyzję o wyjeździe najlepiej podjąć świadomie, znając wszystkie za i przeciw. Każdego, kto waha się, w jakim miesiącu wybrać się nad fiordy, zapraszam na mój przegląd po czterech porach roku w Norwegii. Kiedy jest szansa na śnieg, kiedy najwięcej pada, a w jakim miesiącu można cieszyć się sporą dawką słońca? Zdjęciowe odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Kiedy pojechać do Norwegii?

Zima w Norwegii – grudzień, styczeń, luty, marzec

Zimowe miesiące w Norwegii diametralnie różnią się w zależności od części tego kraju. W wyobrażeniach wielu osób Norwegia w zimie to istna Kraina Lodu, cała przykryta grubą warstwą śniegu, do której nie ma co przyjeżdżać bez grubej, puchowej kurtki. Prawda jest inna. Oczywiście wiele jest miejsc, w których śnieg cieszy oczy przez całą zimę, ale tak samo wiele jest miejsc, w których zima to mocny wiatr, sztormy i deszcze. Jeżeli szykujecie się więc na białe szaleństwo, upewnijcie się, czy w Waszym miejscu docelowym jest to możliwe.

Miejscowości z popularnymi stokami narciarskimi:

  • Trysil
  • Hovden
  • Hemsedal
  • Kvitfjell
  • Geilo

Wiosna w Norwegii – kwiecień, maj

Sezon, w którym dużo więcej podróżuje po Norwegii zaczyna się w maju. Biorę pod uwagę wszystkie niedogodności to, że część dróg przy niesprzyjających warunkach może być zamknięta oraz to, że jest to cały czas okres przed sezonem. W maju nadal szczyty pokryte są śniegiem, a noce są zimne.

17 maja Norwegowie obchodzą swoje największe święto, czyli Święto Niepodległości. W całym kraju odbywa się wtedy masa wydarzeń, wszyscy mieszkańcy ozdabiają swoje domy flagami, a rodowici mieszkańcy kraju ubierają swoje narodowe stroje. Piękne wydarzenie, które szczególnie polecam zobaczyć w Oslo.

Plan podróży po Norwegii
blog o Norwegii