...
Kannesteinen

Kannesteinen – takie cuda potrafi stworzyć natura!

Sylwia

Połączenie wiatru, wody i upływającego czasu potrafi stworzyć ze skał bardzo ciekawe formacje. Czasami aż trudno uwierzyć, że człowiek nie maczał swoich palców w tworzeniu tych kamiennych rzeźb. Kannesteinen to dzieło natury, które jest niemałą ciekawostką w swoim regionie na norweskim wybrzeżu.

Blog Norwegia

Kannesteinen – co to jest?

Ta kamienna ciekawostka przypominająca jednym grzyba, innym ogon wieloryba lub klepsydrę ma nieco ponad 3 metry wysokości. Na popularność Kannesteinen na pewno wpływ ma również bardzo ładne otoczenie. Gdy poziom wody nie jest zbyt wysoki, dookoła można oglądać wiele innych ciekawych formacji skalnych, niesamowicie gładkich, które powstawały z pomocą fal morskich przez tysiące lat. W małych kałużach pomiędzy skałami tętni za to morskie życie, kolorowe glony, ślimaki, małże i inne często wielobarwne, stworzenia. Warto zatem patrzeć pod nogi!

rafa Norwegia
muszle w Norwegii
norweskie glony
Kannesteinen
Kannesteinen
Kannesteinen

Do Kannesteinen będąc w jego okolicy bardzo łatwo trafić. Prowadzi tutaj wiele tablic informacyjnych wzdłuż miejscami bardzo wąskiej drogi. Przed samym Kannesteinen znajduje się nieduży parking, a dojście do samego kamienia to zaledwie kilka metrów.

norweskie fiordy
Kannesteinen Norwegia
Kannesteinen

O ile sam Kannesteinen to po prostu skalna ciekawostka, to w okolicy znajduje się mnóstwo pięknych terenów i imponujących widoków. Warto poznać je lepiej i przeznaczyć na te okolice trochę więcej czasu. Czy warto zbaczać z drogi? To już indywidualna decyzja. Na żywo kamień wygląda różnie, w zależności od perspektywy.

Kannesteinen trasa
Kannesteinen okolice
Kannesteinen góry
Wyświetl ten post na Instagramie.

Achat Beafemic (Ponstel) en Ligne sans Ordonnance ,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px; margin-bottom:0; margin-top:8px; overflow:hidden; padding:8px 0 7px; text-align:center; text-overflow:ellipsis; white-space:nowrap;”>Post udostępniony przez SYLWIA | BLOG O NORWEGII 🇳🇴 (@kierunek_norwegia)

W wielu miejscach w Norwegii można spotkać niesamowite skały, czasami wyłaniające się wprost ze wzburzonych wód, czasami znajdujące się pośrodku lasu, w miejscach, w których nikt by się ich nie spodziewał.

Osoby lubiące takie skalne krajobrazy koniecznie powinny odwiedzić również Verdens Ende (link tutaj), czyli Norweski Koniec Świata. Inne niesamowite miejsce to Jettegrytene, w których działanie natury widać gołym okiem (link tutaj). Ogromne kotły, mniejsze i większe wodospady, najróżniejsze kamienne formacje tworzą tam naturalny, kamienny park wodny.

Większość osób odwiedzających Kannesteinen wybiera się również do Ålesund. Mój mini przewodnik z najciekawszymi miejscami w tym niedużym mieście do przeczytania tutaj. Polecam! >>>

Moje treści okazały się dla Ciebie ciekawe, pomocne? Kliknij i postaw mi wirtualną kawę. Dzięki temu wspierasz moją pracę na Kierunek Norwegia.

Kannesteinen
Udostępnij artykuł
Autor: Sylwia
Obserwuj:
Od kilku lat mieszkam w Norwegii, a każdą wolną chwilę spędzam na podróżowaniu dookoła Krainy Fiordów. Na tej stronie opowiadam o moich podróżach i życiu w Norwegii. Zabieram Cię na wycieczkę nad fiordy, w niesamowite góry, pod olbrzymie wodospady i do klimatycznych norweskich miasteczek. Miłego zwiedzania!
Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *