...
Oslo

Jezioro Sognsvann – zapomnijmy na chwilę o mieście

Sylwia

Lubię Oslo i lubię jezioro Sognsvann. To miasto ma parę wad, ale ma też sporo zalet. Na początku nie za bardzo pałałam do tego miejsca sympatią. Moje pierwsze wrażenia na temat Oslo to – szaro, buro i smutno (może dlatego, że pierwszy raz byłam tutaj w listopadzie). Im lepiej poznawałam Oslo i jego zakamarki, tym bardziej byłam dla tego miejsca „łaskawa”. Po pewnym czasie poczułam, że po prostu lubię to miasto. Jednym z powodów mojej sympatii do stolicy Norwegii są takie miejsca, jak jezioro Sognsvann. Niby miasto, stolica europejskiego kraju, a wsiadasz w metro i w kilka chwil jesteś nad pięknym jeziorem, rozpalasz ognisko, idziesz do lasu i cieszysz się naturą.

Sognsvann
Sognsvann
Sognsvann

Sognsvann najbardziej lubię jesienią i właśnie dlatego pokazuję Wam tę miejscówkę dopiero teraz. Latem tętni życiem, momentami aż za bardzo. Jesienią robi się tu ciszej, spokojniej, a odbijające się w wodzie kolory jesieni wprawiają w zachwyt.

Sognsvann
Norwegia
Sognsvann

Dojazd nad jezioro Sognsvann

Dla zmotoryzowanych dobra wiadomość – przed samym Sognsvann znajduje się duży i bezpłatny parking. W to miejsce bez problemu dostaniemy się również komunikacją miejską. Z centrum Oslo dojedziemy nad Sognsvann z pomocą metra, wybierając linię numer 5.

Przy głównym wejściu od strony parkingu znajduje się mała, klimatyczna kawiarnia i toalety.

Dla tych, którzy lubią sobie pochodzić, stąd możemy ruszyć w dalszą drogę (co bardzo polecam) i wybrać się na małą wędrówkę w stronę Hammeren lub Vettakollen.

Oslo
Sognsvann