...
Himakånå

Himakånå – zachwycające widoki i łatwy szlak

Sylwia

Himakånå to niezwykły punkt widokowy w okolicy Haugesund na południu Norwegii. Wystająca ze zbocza formacja skalna przywołuje w niektórych skojarzenia słynnej norweskiej Trolltunga. Do Himakånå prowadzi łatwy i przyjemny szlak, dzięki czemu jest to wycieczka dostępna również dla rodzin z dziećmi. Krajobraz, który roztacza się przed oczami po wejściu na Himakånå jest przepiękny. Będąc w tej części kraju, naprawdę warto odwiedzić i to miejsce. Poniżej galeria zdjęć z tego ciekawego miejsca.

Himakana szlak
Himakånå
Himakånå szlak

Himakånå w Norwegii

Himakånå znajduje się jedynie 357 m n.p.m, ale przez swoje piękne położenie jest wielką miejscową atrakcją (na tyle dużą, że w 2020 roku zainwestowano w nową szutrową trasę). Sławy temu miejscu na pewno dodaje również porównanie do Trolltunga, która działa na wiele osób jak magnes. Takich miejsc w Norwegii jest kilka i każde z nich jest mniej lub bardziej popularne.

Himakånå
okolice Haugesund

Stojąc na skalistej półce z jednej strony widzi się jezioro Lysevatnet, z drugiej Boknafjorden i kilka niedużych wysp. Widoki naprawdę piękne, idąc w to miejsce za pierwszym razem, nie spodziewałam się, że będą aż tak fajne. Było to miłe zaskoczenie, oby jak najwięcej takich.

Jako że miejsce jest lokalną atrakcją, w weekendy na szlaku bywa bardzo tłoczno. Warto wziąć to pod uwagę, planując wizytę na Himakånå. Planując odpoczynek na górze, wystarczy odbić trochę w bok, a bez problemu znajdzie się mniej zatłoczone miejsce. W tygodniu zazwyczaj dużo spokojniej.

Inne ciekawe miejsca na południu Norwegii znajdziesz tutaj.

Himakana
Udostępnij artykuł
Autor: Sylwia
Obserwuj:
Od kilku lat mieszkam w Norwegii, a każdą wolną chwilę spędzam na podróżowaniu dookoła Krainy Fiordów. Na tej stronie opowiadam o moich podróżach i życiu w Norwegii. Zabieram Cię na wycieczkę nad fiordy, w niesamowite góry, pod olbrzymie wodospady i do klimatycznych norweskich miasteczek. Miłego zwiedzania!
6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *