...
Geirangerfjord

Geirangerfjord – rejs statkiem po fiordach

Sylwia

Dziewczyna wychowana na cudownych, polskich Mazurach nie może nie kochać wody. Mój rodzinny dom leży pomiędzy płytkim strumyczkiem a rzeką. Od dziecka kochałam jeziora, pływanie i wodę. Stąd też moje szczególne zamiłowanie do fiordów odkrywanych z perspektywy statków, promów, łódek. A ta perspektywa sporo zmienia. Góry wyglądają dobrze nie tylko podziwiane ze szczytów, ale ich wielkość i majestat docenia się szczególnie oglądając je właśnie z perspektywy małej łódki. Chcesz nabrać respektu do otaczającej Cię przyrody? Wybierz się na rejs po Geirangerfjorden.

Geirangerfjord
rejs po fiordach
Blog Norwegia

Geirangerfjord

Geirangerfjord to kolejny fiord, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ten super popularny norweski fiord ma tylko 15 km długości i około 260 metrów głębokości.  Otaczające Geirangerfjord góry mierzą nawet 1700 metrów.

Ten fiord słynie głównie ze spektakularnych znanych na całym świecie wodospadów: De Syv søstrene („Siedem Sióstr”), Brudesløret („Ślubny welon”) oraz  Friaren („Zalotnik”). W okolicach fiordu rozsianych jest kilka farm, również opuszczonych najpopularniejsze z nich to Skageflå, Knivsflå, Blomberg.

farmy Geiranger
fiordy
Geiranger fiordy

Pisząc o Geirangerfjord ciężko nie wspomnieć o zagrożeniu, z którym mierzy się ta okolica, czyli o niestabilnej górze Åkerneset. Więcej o zboczu, które może runąć do fiordu i wywołać gigantyczne tsunami przeczytacie we wpisie dotyczącym uroczego miasteczka Geiranger. >>>

Podróż do Norwegii
fiordy
Geirangerfjord

Rejs po Geirangerfjorden

Jak na tak turystyczne miejsce przystało, do wyboru mamy naprawdę sporą ofertę rejsów po Geirangerfjord. Jedne z najpopularniejszych to rejs Geiranger-Hellesylt. Tutaj na przejażdżkę możecie zabrać również swoje auto i w szybki sposób ruszyć w dalsze zwiedzanie.

Geirangerfjord
Geirangerfjord

Możecie wybrać również typową wycieczkę „krajoznawczą”, podczas której z bliska zobaczycie najpiękniejsze atrakcje Geirangerfjord m.in. słynne wodospady. Plusem są darmowe słuchawki, dzięki którym możemy dowiedzieć się jeszcze więcej o mijanych miejscach. W sezonie letnim polecam zarezerwować prom wcześniej przez internet. 

A Ci, którzy lubią wziąć stery we własne ręce, na pewno odnajdą się na jednej z wypraw kajakowych, które oczywiście organizowane są również na Geirangerfjord.

kajaki w Norwegii
Geiranger fiord

Szukasz ciekawych miejsc w tej części Norwegii? Zobacz koniecznie mój przewodnik po Norwegii pełen świetnych miejsc również w okolicach Geiranger.

przewodnik po Norwegii
Geirangerfjord
blog podróżniczy o Norwegii
fiordy
Geirangerfjorden
wodospad siedem sióstr
Geirangerfjord
rejs po Geiranger
Rejsy po fiordach
norweskie wodospady
wodospady Geiranger
wodospady Geiranger
Geirangerfjord
góry Norwegia
Geirangerfjord
Norwegia
Udostępnij artykuł
Autor: Sylwia
Obserwuj:
Od kilku lat mieszkam w Norwegii, a każdą wolną chwilę spędzam na podróżowaniu dookoła Krainy Fiordów. Na tej stronie opowiadam o moich podróżach i życiu w Norwegii. Zabieram Cię na wycieczkę nad fiordy, w niesamowite góry, pod olbrzymie wodospady i do klimatycznych norweskich miasteczek. Miłego zwiedzania!
2 komentarzy
  • Wybieram sie do Norwegii.Aby zapoznać się z tym krajem postanowiłem obejrzec twoje propozycje co warto obejrzeć, zwiedzić.Musze przyznać, że hestem zauroczona Fiordami….coś pięknego….A wodospady …uwielbiam wodospady….patrząc na nie przechodzi mnie prąd pozytywnej energii po całym ciele.To jest cudo natury.Juz nie moge doczekać się kiedy ujrze te wszystkie miejsca na własne oczy.Jutro wylot…..bardzo mnie ta podróż ekscytuje….POZDRAWIAM I DZIĘKUJE TOBIE ZA WSPANIAŁY PRZEWODNIK PO NORWEGII ….😉😉👍👍👍❤

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *