...
aplikacje przydatne w podróży

Najlepsze aplikacje przydatne w podróży 2024

Sylwia

Prawie każdy posiadacz telefonu komórkowego korzysta z rożnych aplikacji. Firmy prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych i ciekawszych „appek”. Jedne mają pomóc w robieniu tanich zakupów, inne wspierać zdrowy styl życia, jeszcze inne organizować czas. Na szczęście sporo z nich jest naprawdę przydatnych. Jeden klik, drugi klik i już wiemy gdzie iść, gdzie pojechać, co zobaczyć. Tworzone są również aplikacje, które mają za zadanie zadbać o nasze bezpieczeństwo. I co najważniejsze część z nich spełnia swoje swoją rolę. Zapraszam Was na mój przegląd, czyli aplikacje przydatne w podróży, takie które przydadzą się w Norwegii oraz takich, z których możemy korzystać podróżując po różnych miejscach na świecie.

norweskie fiordy

Najlepsze aplikacje przydatne w podróży 2024 – Norwegia

Hjelp 113

Aplikacje przydatne w podróży to na pewno aplikacje zapewniające bezpieczeństwo. I taką aplikacją jest appka norweskiego pogotowia lotniczego. Jej główne zadanie to pomoc w lokalizacji osoby, która np. w górach poczuła się źle i nie potrafi określić miejsca w jakim się znajduje. Bardzo łatwa, wręcz intuicyjna. Warto zainstalować, bo może przydać się również, gdy będziemy wzywać pomoc dla osób trzecich. Klikasz w jeden przycisk, a do służb ratowniczych zostaje wysłana informacja o Twoim położeniu. Reasumując – jedziecie do Norwegii, zainstalujcie Hjelp113.

aplikacje przydatne w Norwegii

Ut.no

To chyba moja ulubiona aplikacja w Norwegii. Znajdziemy tutaj informacje o szlakach z opisem stopnia trudności, czasie, jaki zajmuje przejście, a często jeszcze inne przydatne w drodze informacje. Korzystam z niej bardzo często. Fajną opcją jest wyszukiwanie szlaków w okolicy na podstawie Twojej lokalizacji. Oprócz pieszych wędrówek znajdziemy również trasy narciarskie i rowerowe oraz hytty w okolicy. To chyba taki niezbędnik podróżnika w Norwegii. Aplikacja została stowrzona przez Den Norske Turistforening, czyli Norweskie Stowarzyszenie Turystyczne.

aplikacje w Norwegii

yr.no

Yr to moim zdaniem najlepsze i najpewniejsze prognozy pogody. Z tej aplikacji korzystałam na długo przed przeprowadzką do Norwegii. Zawiodła mnie góra dwa razy przez kilka lat użycia. Jeżeli szukacie czegoś z pewną pogodą – ściągnijcie tę aplikację. Mamy dostęp do prognoz długoterminowych, z godziny na godzinę, bieżące ostrzeżenia pogodowe.

najlepsza prognoza pogody
 

Varsom

Bieżące informacje dotyczące lawin, powodzi i osuwisk.  Zwłaszcza po np. gwałtownych opadach deszczu, warto sprawdzić, czy nic nam nie grozi, ponieważ w Norwegii występują wszystkie te zjawiska.

My aurora forecast

Aplikacja do śledzenia jednego z najpiękniejszych zjawisk, czyli zorzy. Przedstawia aktualne informacje dotyczące prawdopobieństwa wystąpienia zorzy, pokazuje najlepsze lokalizacje do obserwacji, a nawet powiadomi Cię, jeżeli tego dnia aktywność zorzy będzie wysoka.

Aplikacje przydatne w podróży – świat

Revolut

Świetne rozwiązanie dla podróżujących nie tylko po Norwegii, ale i po całym świecie. Jest to karta prepaid, dzięki której możesz płacić na całym świecie, a korzystne kursy walut pozwolą oszczędzić Tobie kolejne pieniądze. W aplikacji możesz m.in. przesyłać pieniądze do Twoich bliskich, a pieniądze będą na ich koncie po chwili.

Rewvolut link na start
 

Ratunek

Aplikacja stworzona we współpracy z GOPR, TOPR, WOPR i MOPR. Działa na takiej zasadzie jak wcześniej wspomniana aplikacja Hjelp113, tylko że w Polskich górach i nad polskimi wodami. Lubicie trekking po pięknych Tatrach? Jeździcie nad morze?  Nie zapomnijcie o zainstalowaniu tej aplikacji. Często wydaje się, że nic nie może się stać, ale niestety wypadku zdarzają się w takich miejscach bardzo często.

aplikacje przydatne w podróży

iPolak

Myślę, że ze względu bezpieczeństwa  każdy z podróżujących powinien znaleźć miejsce w czeluściach swojej komórki i zainstalować tę aplikację. Jest to aplikacja Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Znajdziemy tutaj list krajów na całym świecie oraz informacje dotyczące polskich placówek dyplomatycznych, bezpieczeństwa w danym kraju, ostrzeżenia, a nawet informacje o wymaganych ubezpieczeniach lub szczepieniach. To jest kompendium wiedzy dla każdego polskiego podróżnika. Znajdziemy tutaj mapy i wiele cennych rad, np. co robić w przypadku choroby, utraty pieniędzy, zagrożenia, aresztowania.

aplikacje w podróży

maps.me

Są to mapy, które po pobraniu pokazują również okoliczne atrakcje takie jak np. wodospady. Co ważne pobrane mapy są dostępne również offline. Wygodna, prosta i bardzo przydatna aplikacja i dlatego ją lubię.

darmowe mapy offline

Fightradar24

To jest ulubiona aplikacja mojej Mamy. Prawie zawsze się denerwuje i śledzi moje loty. Super fajna sprawa! Możesz na bieżąco śledzić loty samolotów na całym świecie! Jakiś wielki samolot leci nad Twoją głową? Wejdź w aplikację i sprawdź skąd dokąd leci, jaki jest duży itd. Niedawno dowiedziałam się, że po zalogowaniu możemy rejestrować nasze loty. Super pomysł! Aplikacja zlicza ile kilometrów już pokonaliśmy, ile było lotów. Trochę taki „samolotowy” pamiętnik.

śledzenie lotów samolotu

SF lite

Aplikacja analogiczna do poprzedniej, tylko tutaj mamy możliwość śledzenia promów na całym świecie.

śledzenie promów

Moovit

Tę aplikację poznałam dopiero niedawno i szczerze, nie wiem, jak mogłam nie wpaść na nią wcześniej. Super opcja, która działa w ponad 80 krajach. A do czego się przydaje? Do wyszukiwania transportu publicznego. Oprócz tego możemy na bieżąco śledzić komunikaty i zmiany w rozkładach.

aplikacja komunikacja miejska

Windy

No dobra, przyznać się, kto z Was nie zna Windy? To świetne miejsce, dla każdego, kto z różnych względów musi być na bieżąco z warunkami atmosferycznymi. Żeglujecie, pływacie, chodzicie po górach? To niezbędna aplikacja w waszym telefonie. Bardzo dokładna i rzetelna prognoza najróżniejszych zjawisk atmosferycznych. O pogodę możecie zapytać również osoby przebywające aktualnie w lokalizacji, jaka Was interesuje.

aplikacje 2019

Sygic Travel

Lubisz wcześniej planować podróże? To narzędzie znacznie Ci to ułatwi. Pokazuje fajne atrakcje turystyczne w Twoim pobliżu, ceny, godziny otwarcie, a nawet możesz wydrukować Twoją trasę zwiedzania. Co ważne, działa w trybie offline.

aplikacje przydatne w podróży

TrabeePocket

Przydatna aplikacja do notowania wydatków. Nie trzeba zbierać paragonów i podliczać kosztów ręcznie.

Where is public toilet

Co tu dużo pisać, bardzo życiowa appka, dlatego że wyszukuje najbliższe toalety publiczne.

A jakie są Twoje aplikacje przydatne w podróży? I jakiej aplikacji absolutnie nie polecasz? Dla tych, którzy lubią wcześniej przygotować się do podróży, polecam wpis o tanim podróżowaniu po Norwegii >>>>

Moje treści okazały się dla Ciebie pomocne? Kliknij i postaw mi wirtualną kawę. Dzięki temu wspierasz moją pracę na Kierunek Norwegia.

aplikacje przydatne w podróży
Udostępnij artykuł
Autor: Sylwia
Obserwuj:
Od kilku lat mieszkam w Norwegii, a każdą wolną chwilę spędzam na podróżowaniu dookoła Krainy Fiordów. Na tej stronie opowiadam o moich podróżach i życiu w Norwegii. Zabieram Cię na wycieczkę nad fiordy, w niesamowite góry, pod olbrzymie wodospady i do klimatycznych norweskich miasteczek. Miłego zwiedzania!
2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *